3 stycznia 2013

Wyciek zdjęć nowych liczników Garmin :)

Firma projektująca nową stronę z ofertą Garmina na lato 2013 r. przypadkowo opublikowała wersję beta, na której znalazły się m.in. zdjęcia katalogowe nowych modeli dla rowerzystówEdge 510 oraz Edge 810.Liczniki rowerowe Garmin Edge 510 oraz Garmin Edge 810 - zdjęcia

Szczegółów specyfikacji na razie nie podano, natomiast na podstawie wizualizacji można wysnuć kilka przypuszczeń (oczywiście przy założeniu, że ostatecznie produkty będą wyglądały tak jak widać powyżej) :


- Edge 510 będzie fizycznie nieco większy od Edge 500

- przyciski Lap/Reset oraz Start/Stop w Edge 500 będą zlokalizowane na przedniej części obudowy na wzór modelu 800, jednak będą one powleczone warstwą gumy

- wymiary Edge 810 prawdopodobnie nie zmienią się lub zmienią się minimalnie w stosunku do Edge 800

- Edge 810 zyska łączność Bluetooth; można przypuszczać, że będzie ona służyła do komunikacji ze smartfonem lub do bezprzewodowego zgrywania danych do Garmin Connect

- wygląda na to, że jakość wyświetlacza oraz rozdzielczość w Edge 810 będą znacznie lepsze (co byłoby bardzo mile widzianym udogodnieniem, bo wyświetlacz w Edge 800 faktycznie pozostawia sporo do życzenia); ostatecznie dowiemy się jednak wszystkiego, kiedy pojawią się prawdziwe zdjęcia, a nie wizualizacje


Wzmianka o nowych modelach pojawiła się także na stronie Garmina: https://my.garmin.com/mygarmin/howToFindSerialNumber.htm

Tym samym nie sprawdziły się przewidywania m.in. dziennikarzy BikeRadara, którzy spodziewali się premiery rewolucyjnego urządzenia Edge 900. Trochę szkoda, ale z drugiej strony po co Garmin miałby wydawać całkowicie nowe urządzenie, kiedy Edge 800 wciąż sprzedaje się doskonale i wciąż nie ma na rynku realnej konkurencji?

Daleko mi do zwolennika teorii spiskowych, ale nie zdziwiłbym się, gdyby wersja 900 była już gotowa lub prawie gotowa, jednak Garmin trzymał ją w szufladzie, aby opublikować ją dopiero w momencie pojawienia się mocnego przeciwnika :) Byłoby to zresztą całkowicie logiczne z punktu widzenia biznesu, a trudno mieć firmie za złe, że dba o swoje zyski.

Niezależnie od wszystkiego, będę czekał na dalszy rozwój zdarzeń :)

11 komentarzy :

 1. Witam. A ja właśnie dzisiaj interesowałem sie produktami EDGE,ale nie widzialem nowości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sezon prezentacji nowości dopiero nadchodzi. Prawdopodobnie nowe modele zostaną oficjalnie zaprezentowane w okolicach lutego, tak aby ludzie zdążyli je kupić jeszcze przed sezonem letnim.

   Swoją drogą, Garmin zastosował świetny fortel, użyty wcześniej m.in. przez SRAM-a i Campagnolo: wypuścił nową wersję kolorystyczną starego Edge'a 500, przez co zainteresował ludzi ostatnią partią towaru. Teraz wypuszczą nowy model i znów wywołają kolejną falę popytu :) Marketingowo rozegrali to po mistrzowsku!

   Usuń
 2. Może na blogu podzielisz się swoimi doświadczeniami z Garminem Edge 800?????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam taki plan, oczywiście. To będzie długa recenzja, więc po prostu potrzebuję na nią nieco więcej czasu, ale plan jak najbardziej jest.

   Usuń
 3. ja się cały czas zastanawiam nad zakupem któregoś z tych urządzeń,ale to jeszcze musze przemyśleć.
  Jeżeli będę chciał zakupić to napewno to będzie model najwyzszy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko zależy od tego, na czym Tobie zależy.

   Nowe modele na pewno będą na początku dużo droższe, to jest sprawa oczywista. Wiele wskazuje z kolei na to, że 810 będzie się różnił od 800 tylko obecnością Bluetooth i ewentualnie nieco lepszym wyświetlaczem. Za to możesz spodziewać się, że w związku z wycofaniem "osiemsetki" jej ceny mogą zacząć spadać. Tak było m.in. z popularnymi modelami 405, 405CX i 410 z serii Forerunner, więc nie widzę powodu, żeby tym razem miało być inaczej.

   Warto sumiennie przeanalizować, czy te dodatkowe funkcje będą miały dla Ciebie realny użytek. Tak jak kiedyś rozmawialiśmy, warto też zastanowić się, czy będziesz korzystał z map - z tym bywa bardzo różnie i nie wszyscy chcą mieć taką funkcjonalność, a dobrze mieć na uwadze, że Edge 800 to mimo wszystko dość spory i średnio poręczny licznik.

   Każdy z liczników Garmina mogę w ciemno polecić ze względu na jakość, wygodę pracy i niesamowity zasób funkcji. Cena każdego z nich także jest moim zdaniem usprawiedliwiona, natomiast tylko od Ciebie zależy oczywiście, czy faktycznie wszystkie funkcje będą Tobie potrzebne.


   Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Właśnie nad tym najbardziej będę się zastanawiał ,bo jak juz kiedyś pisaliśmy w moim przypadku raczej mapy nie będą mi aż tak bardzo przydatne skoro nie wyjeżdżam dalej niz powiedzmy 100 km od domu to trochę byłoby bez sensu "wyrzucać" pieniadze na coś czego nie wykorzystam nawet w 20%.

   Usuń
  3. Na to pytanie, niestety, ja już nie znam odpowiedzi :-) Natomiast wiem na pewno, że warto będzie za jakieś 2-4 tygodni poszperać po Sieci, bo może się pojawić sporo nowych egzemplarzy w świetnych cenach, które będą sprzedawane jako "leżaki magazynowe".

   Usuń
 4. Ten model nowy 510 bardzo sympatycznie wygląda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, ale czy warto dopłacać do 500 (bo jestem pewny, że będzie droższy), żeby dostać przyciski na przedniej obudowie i najprawdopodobniej nic (albo prawie nic) poza tym?

   Edge 500 wyszedł ostatnio w fajnej, czarno-czerwonej wersji kolorystycznej - może zainteresowałbyś się nim?

   Usuń
  2. Jeżeli chodzi o kolorystykę czarno-czerwoną to od razu mi wpadło w oko,bo jak sam wiesz w takich właśnie barwach jest mój "rumak", ale w internecie znalazłem oferty i cenowo było to droższe od podstawowej wersji kolorystycznej.

   Usuń