5 stycznia 2013

Rok się ledwie zaczął, ale już zaczynam typowanie!

A co zamierzam typować? Ano mojego faworyta w kategorii "Najbardziej absurdalnie wyceniony produkt okołorowerowy". Chodzi o wieszak na rower oferowany przez firmę fluoshop, sprzedawany za pośrednictwem portalu Etsy.

Czym jest wspomniany przeze mnie produkt? Otóż są to dwa toczone kawałki drewna osadzane w ścianie za pomocą wkrętów, przez autora nazwane hucznie wieszakiem na rower:Finalny efekt, czyli rower zawieszony na ścianie, wygląda następująco:Wszystko ładnie, wszystko pięknie... Tylko czy wiecie, ile kosztuje ten wspaniały wieszak? SZEŚĆDZIESIĄT PIĘĆ EURO. Czyli niemal 300 zł. Słodko, prawda? Na całe szczęście fluoshop zadbał o dostarczenie w komplecie najwyższej klasy kołków rozporowych - kamień z serca :-)

Tłumy potencjalnych klientów uprzedzam, że wieszak przystosowany jest do przechowywania wyłącznie rowerów szosowych. Wszelkie inne pojazdy mogą być zbyt ciężkie, aby najwyższej klasy wkręty mogły je utrzymać :-)

-----

Słowem wyjaśnienia: nie bronię nikomu wydawania 300 zł na wieszak na rower. Nie krytykuję też twórcy - na swój sposób będę wręcz pełen podziwu, jeżeli uda mu się rozkręcić wokół produktu zainteresowanie, które umożliwi sprzedaż w tej cenie choćby jednego wieszaka. Nie przeszkadza mi to jednak w przyznaniu fluoshop nominacji do tytułu najbardziej absurdalnie wycenionego produktu roku. Rok ledwie się zaczął, ale poprzeczka dla potencjalnych konkurentów została zawieszona naprawdę wysoko...

4 komentarze :

 1. Zrobienie takiego wieszaka na rower jest bardzo proste i zaoszczędzone pieniądze można wydać na coś innego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Hipsterski komplet, a za taką kasę można kupić do tyłu ultegrę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To może wyjaśniać, dlaczego hipsterzy jeżdżą na rowerach z ostrym kołem. Jak wydają 300 zł na wieszak na rower, to potem nie mają na przerzutkę :)))

   Usuń
 3. temu ze zdjęcia nawet na owijkę nie zostało:P

  OdpowiedzUsuń