16 stycznia 2013

Accent AC-8 - jakość w niewysokiej cenie

Mam za sobą dwie recenzje (pierwszą, dotyczącą butów, i drugą, w której rozpisałem się nieco o sakwie na bagażnik) i jak dotąd obie dotyczyły sprzętu z wyższej półki. A gdyby tak napisać o czymś zwykłym, bardziej przyziemnym? - pomyślałem sobie ostatnio i stwierdziłem, że to chyba nienajgorszy pomysł.
Mój wybór padł na klucz wielofunkcyjny Accent AC-8, który kosztuje niecałe 25 złotych i zdecydowanie należy tym samym do niższej półki cenowej.


Klucz rowerowy Accent AC-8

 Żeby było nieco ciekawiej, postanowiłem, że w nowej recenzji pokażę egzemplarz wyjęty wprost z sakwy, który ma za sobą niemal rok użytkowania, a zdjęcia dodane do recenzji będą niemal całkowicie wolne od retuszu.

Czy AC-8 jest więc wart swojej niewysokiej ceny?


Wielofunkcyjny klucz rowerowy Accent AC-8
Zdjęcie katalogowe.
Źródło: Velo.pl
Nie będę zmyślał: do produktów Accenta podchodziłem od dawna ze sporą rezerwą. Zaczęło się to kilka lat temu po serii niezbyt udanych zakupów. Na AC-8 zdecydowałem się z kolei wyłącznie ze względu na cenę - w nawale zakupów przed wyprawą musiałem liczyć się z każdą złotówką.

Dziś mogę na szczęście powiedzieć, że firma stojąca za Accentem nauczyła się na swoich błędach, a kupiony przeze mnie klucz (i większość nowych produktów w ofercie) to zupełnie nowa jakość w porównaniu do wcześniejszych "dokonań".

AC-8 to klucz bardzo prosty w swej formie i bardzo kompaktowy (co widać na zdjęciu obok). W aluminiowej ramce znalazło się osiem końcówek: imbusy 2 / 2,5 / 3 / 4 / 5 i 6 mm oraz śrubokręt płaski i krzyżakowy. To niewiele, ale z takim właśnie założeniem go kupiłem - ma to być lekki klucz "ratunkowy", który w razie problemów na wyprawie ma mi pozwolić bezpiecznie dojechać do najbliższego serwisu.
Multitool rowerowy - Accent AC-8


Rowerowy klucz składany (scyzoryk) - Accent AC-8
Szybko okazało się, że polubiłem AC-8 znacznie bardziej, niż się tego spodziewałem. Ramka jest zadzwiająco sztywna (pod tym względem jest lepiej niż np. w kluczach Pedro's kosztujących ponad dwa razy tyle!), śruby pełniące funkcję zawiasów wcale się nie rozkręciły (a potrafi się to zdarzyć w innych "scyzorykach"), a końcówki - choć minimalnie pordzewiały - nie noszą najmniejszych śladów wytarcia i wciąż idealnie pasuje do łbów śrub. Jest dobrze!
Czy AC-8 jest dobrym produktem? Ciężko powiedzieć. Pod względem funkcjonalności trudno mu cokolwiek zarzucić, choć rdzawe plamy (co prawda po niemal roku regularnego użytkowania, ale jednak) mogą razić, a logo Accent nie należy do wielce prestiżowych, co wyjątkowo wymagającym użytkownikom może przeszkadzać.

Czy jednak AC-8 jest wart swojej ceny? Bezdyskusyjnie TAK! W tej cenie nie znam nic lepszego. Jeżeli więc szukasz solidnego klucza, a nie możesz lub nie chcesz wydać więcej niż niezbędne minimum, nie będziesz zawiedziony. Szczerze polecam.

2 komentarze :

  1. Gdy zacząłem pisać komentarz to wyszedł mi z tego wpis na bloga. Zapraszam do mnie wieczorem;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W takim razie czekam niecierpliwie. Zajrzę na pewno ;)

      Usuń