31 stycznia 2013

AKTUALIZACJA - Mistrzostwa Świata UCI w Kolarstwie Przełajowym (cyclocross)

Po liczbie wyświetleń poprzedniej notki na temat Mistrzostw Świata w cyclocrossie wnioskuję, że temat jest bliski sercu przynajmniej niektórych Czytelników. Nie ukrywam, że bardzo mnie to cieszy, bo ta widowiskowa dyscyplina zasługuje moim zdaniem na ogromne uznanie i większą popularność w Polsce, gdzie warunki i tereny do jej uprawiania mamy wymarzone ;-)


Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym (cyclocross) Louisville 2013Cyclocross - Katie Compton
Cyclocross!
© Queenstown Mountain Bike Club
licencja CC-BY-SA
Przedwczoraj wspomniałem, że nie mamy co liczyć na transmisję Mistrzostw w Polsce. Okazuje się jednak, że UCI będzie transmitowała imprezę w swoim kanale na YouTube. Pozostaje mi więc tylko zachęcić Was do jej oglądania - to już w najbliższy weekend (2-3 lutego)!

Wyścigi o tytuły mistrzowskie odbędą się w sobotę (o godz. 16.00 czasu polskiego rozpocznie się wyścig juniorów, zaś na 19.30 zapowiedziany jest start w kategorii U23 mężczyzn) i w niedzielę (od 16.00 wyścig elity kobiet i od 19.30 start elity mężczyzn).

Każdy z wyścigów potrwa maksymalnie ok. godziny, co obala powtarzany niekiedy argument, że imprezy kolarskie są zbyt długie ;-) Przerwy między wyścigami będą dość długie, jednak na wszelki wypadek zarezerwujcie je sobie na jazdę - po porcji wyścigowych emocji Wasz rowerowy głód może się zdecydowanie zaostrzyć!

Dla niezdecydowanych i nieprzekonanych krótki film motywacyjny:
oraz link do fenomenalnego fotobloga poświęconego kolarstwu przełajowemu.


Dajcie się skusić - nie pożałujecie :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz