25 marca 2013

Historia niezwykła, czyli słów kilka o Macieju i Szymonie

Trudno zliczyć wyprawy rowerowe, o których słyszę każdego roku. Szczerze mówiąc, jest ich tyle, że rzadko czytam dokładnie ich opisy i zapowiedzi. Tym razem jednak z wielką przyjemnością robię wyjątek. Mało tego, do śledzenia pewnej bardzo wyjątkowej wyprawy zachęcam także Was.Chciałbym przedstawić Wam Macieja - tegorocznego maturzystę z Sompolna w Wielkopolsce, który postanowił objechać Polskę dookoła na rowerze. Tym, co czyni jego wyprawę wyjątkową, jest jednak nie tylko wymiar sportowy (choć i za to należą się Maciejowi brawa). Przedsięwzięcie jest godne uwagi przede wszystkim ze względu na jego przekaz: chęć niesienia pomocy Szymonowi, którego życie od 15 lat upływa pod znakiem ciągłego leczenia objawów spastycznego dziecięcego porażenia mózgowego, wrodzonej wady serca oraz niedosłuchu.

Aby wspomóc finansowanie kosztownego procesu rehabilitacji, Szymon oraz jego koledzy z klasy wykonają ręcznie serię kartek pocztowych z charakterystycznych miejsc w Polsce. Zostaną one przekazane Maciejowi, który wyśle je z trasy wyprawy do osób, które zdecydują się wesprzeć finansowo tę wyjątkową inicjatywę.


Aby otrzymać jedną z tych wyjątkowych pocztówek, wystarczy przelać kwotę minimum 20 zł na konto Fundacji "Słoneczko":

89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Z dopiskiem: na leczenie Szymona Mantyk , symbol 21/M
 
Możecie także przekazać Fundacji 1% swojego podatku - w tym celu wystarczy wpisać w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT) numer KRS Fundacji: 0000186434

Więcej o planowanej wyprawie Macieja przeczytacie na jego blogu "Wyroweruj marzenia"

Gorąco zachęcam Was do wsparcia tego przedsięwzięcia. Cenna będzie każda forma pomocy, od przelewu na podane powyżej konto po udostępnienie tej notki (pomogą Wam w tym przyciski "Podziel się tą notką" widoczne poniżej) albo linku do bloga Macieja. Z naszej strony możecie liczyć na regularne informacje na temat wyprawy oraz link w honorowym miejscu, który będzie Wam o niej przypominał :)

[Wojtek] 


P.S. Zdjęcia pochodzą z bloga "Wyroweruj marzenia". 

1 komentarz :

 1. Serdecznie dziękuję Wojtku za wpis.
  Pragnę nadmienić, iż 20 PLN jest kwotą umowną. Za drobniejsze kwoty będziemy również wdzięczni. Nikt nie pogardzi nawet 1 PLN.
  Zapraszam do śledzenia strony podanej powyżej. Wiele rzeczy jest jeszcze w toku. Dla szczególnie hojnych przewidziane inne upominki. O tym jednak będzie więcej wiadomo w następnych tygodniach.
  Jeszcze raz wielkie dzięki.
  Pozdrawiam! Trzymajcie się ciepło w tę piękną wiosenną zimę!

  OdpowiedzUsuń