5 sierpnia 2013

Rowerowy cytat dnia: p. Mariusz Bedyniak

Wydawać by się mogło, że rowerzyści nie doczekają się ciepłych słów ze strony taksówkarzy (i vice versa), a tu niespodzianka!



Grafika zapożyczona z profilu Autostac.pl


Chciałoby się dodać, że podobna nauka przydałaby się niektórym rowerzystom. Byłoby wprost wybornie, gdyby mogli popatrzeć zza kierownicy samochodu, co potrafią wyczyniać (często nieświadomie!) użytkownicy dwóch kółek.

Obie strony tego konfliktu mają jeszcze wiele do nadrobienia i dlatego nie liczymy na rewolucję ani eksplozję wzajemnej miłości i zrozumienia. Każdy przejaw zrozumienia i chęci pojednania bardzo jednak cieszy, dlatego warto cytować i nagłaśniać podobne wypowiedzi i po prostu próbować wczuć się w sytuację innych użytkowników dróg. Przed nami jeszcze wiele pracy, ale każdy z nas może ten proces napędzać, dlatego nie ma na co czekać!


Pełny tekst wywiadu z p. Mariuszem Bedyniakiem, z którego pochodzi powyższy cytat, znajdziecie na stronie Dziennika Łódzkiego.

Koniecznie zajrzyjcie też na facebookowy profil Autostac.pl - jeżeli bliska jest Wam idea zrównoważonego transportu oraz miast przyjaznych ludziom (a nie pojazdom!), nie zawiedziecie się :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz