26 czerwca 2013

ST-R785 i BR-R785 - hydraulika Di2 od Shimano nareszcie na zdjęciach!

Długo, bardzo długo nie pisałem - bardzo Was za to przepraszam. Na szczęście wracam z newsem dużego kalibru ;-)

Nieco ponad miesiąc temu pisałem Wam o hydraulicznych klamkomanetkach szosowych Di2 i hamulcach tarczowych Shimano. Teraz z kolei po Internecie zaczęły krążyć zdjęcia gotowego produktu!

Na początku pojawiły się dość słabej jakości zdjęcia próbnych wydruków katalogu Shimano na rok 2014:


Bardzo krótko po tym pojawiło się także zdjęcie dobrej jakości (choć zdecydowanie nieoficjalne) z imprezy dla dziennikarzy lub dealerów, na której prezentowano nowy model:


Wisienką na torcie i prawdziwą perełką jest natomiast idealnie ostre zdjęcie katalogowe roweru Orbea Avant 2014 z zainstalowanymi nowymi komponentami:Szosowa hydraulika Di2 od Shimano: co już wiemy?

Na ten moment o nowych klamkomanetkach i hamulcach nie można powiedzieć zbyt wiele. Oto, co udało mi się ustalić (wiadomości z drugiej ręki, proszę o wyrozumiałość w razie nieścisłości!):

- nowe modele będą się nazywały ST-R785 (klamkomanetki) i BR-R785 (hamulce)
- tarcze hamulcowe zalecane do tego modelu to prawdopodobnie SM-RT99 (dotychczas przypisywane do grup Shimano XTR oraz Shimano Saint)
- system wspiera elektroniczną zmianę biegów Di2 w systemie 11-rzędowym
- hamulce działają w technologii ICE-Tech (zestaw rozwiązań zapewniających doskonałe odprowadzanie ciepła, które z założenia mają poprawić działanie hamulca podczas długotrwałego lub bardzo intensywnego hamowania)
- zaciski hamulców są niemal na pewno identyczne z BR-M785 z obecnej grupy Deore XT, tylko inaczej pomalowane
- oficjalnie sprzęt nie będzie należał do żadnej grupy, lecz jest wymieniany zaraz obok grupy Ultegra 6800 (a więc nominalnie NIE będzie to poziom grupy Dura-Ace)
- cena klamkomanetek ma wynosić ok. 215 EUR za sztukę, a zacisków: 45 EUR za sztukę; cena nie zawiera przewodu ani tarczy
- premiera nowych części nastąpi prawdopodobnie za ok. miesiącTyle udało mi się ustalić do tej pory. Jeżeli ustalę coś jeszcze, nie omieszkam dać znać :-)Podoba się Wam? Dajcie znać w komentarzach!

2 komentarze :

 1. Warto dodać, że Bianchi też zaprezentowało nowe Oltre z hamulcami tarczowymi - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.613553651995697.1073741879.130699616947772&type=3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hamulce hydrauliczne SRAM-a są już dostępne od kilku miesięcy, więc tutaj wielkiego zaskoczenia nie ma. Za to rower robi wielkie wrażenie! :)

   Jeżeli chodzi o hamulce Shimano, zapraszam do lektury nowej notki, która pojawi się za dosłownie kilka minut. Po dłuższej chwili grzebania w Sieci udało mi się już znaleźć idealnej jakości zdjęcia ST-R785 i BR-R785! :)


   Pozdrawiam!

   Usuń