27 czerwca 2013

Shimano ST-R785 i BR-R785 - mamy (pół)oficjalne zdjęcia!

No i stało się! Mamy oficjalne zdjęcia nowych klamkomentek hydraulicznych Di2 ST-R785 i szosowych hamulców tarczowych BR-R785 :) Wszystko wskazuje na to, że niemiecki dystrybutor firmy Shimano, firma Paul Lange, opublikował podstronę tych produktów na swojej stronie, po czym "załapała się" ona do cache'u wyszukiwarki Google. Dzięki temu zdjęcia są wciąż do wygrzebania z wyszukiwarki, mimo iż sama strona zniknęła już z Sieci.

Chcecie popatrzeć na nowe produkty? Nie ma sprawy, oto one! :)
Szosowe klamkomanetki hydrauliczne
Di2 ST-R785


Szosowe hamulce hydrauliczne
ICE-Tech Shimano BR-R785

Jednoznacznie potwierdza się w ten sposób informacja, że BR-R785 to nic innego jak hamulce hydrauliczne Deore XT BR-M785, tylko w nieco innym malowaniu.

Potwierdziła się także informacja, że tarczą dedykowaną do nowych hamulców jest SM-RT99, dotychczas przypisana do grup Shimano XTR oraz Shimano Saint. Zalecane przez Shimano rozmiary tarczy to 160 mm lub 140 mm.


Spodobało Ci się? Polub nasz fanpage na Facebooku i bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami, które publikujemy!


2 komentarze :

 1. Te klocki ICE strasznie szpecą cały zacisk. Do tego tarcze mogły by być bardziej filigranowe, a nie takie ciosane do mtb.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, zdecydowały czynniki technologiczne: większa powierzchnia zewnętrzna była konieczna, aby ułatwić odprowadzanie ciepła. Rzeczywiście trochę szkoda, ale z drugiej strony - na całe szczęście hamulce nie rzucają się przecież aż tak w oczy :-)


   Pozdrower!

   Usuń