20 listopada 2013

Altimetr.pl, czyli coś dla "górali" i miłośników kolarskich treningów

Mówi się (nie bez racji!), że podjazdy są solą kolarstwa. Kto kiedykolwiek zmagał się z górami i pagórkami na rowerze, musi chyba przyznać, że trudno o lepszy trening i jednocześnie ciekawszą formę jazdy.

Widok z przełęczy Stelvio
Zdjęci z Wikipedii.
Autor: Amcs1983, licencja CC-BY-SA

Z myślą o tych rowerzystach, dla których kierunek "pod górę" jest równie ciekawy co "przed siebie", powstała baza podjazdów rowerowych Altimetr.pl. Jak tłumaczy jej autor, Rafał:

Projekt ten powstał głównie dla moich własnych potrzeb. Priorytetem dla mnie było samo wyszukanie podjazdu w swojej okolicy. Chciałem by po kilku wpisanych punktach sprawdzić, czy podjazd jest warty odwiedzenia. I to mi się udało w 100 procentach.

A potem samo poszło... z górki ;-)


Altimetr.pl to miejsce, w którym możecie nie tylko wyszukać podjazdy w swojej okolicy, ale także zapoznać się z ich profilami i dowiedzieć się więcej o ich specyfice (rodzaju nawierzchni, natężeniu ruchu itd.).

Po obejrzeniu tras dodanych przez innych, w ramach wdzięczności za udostępnienie Altimetru za darmo, możecie odwdzięczyć się Rafałowi poprzez dodanie własnej trasy - gorąco Was do tego zachęcam, zajmuje to maksymalnie kilka minut.

Obecnie w bazie Altimetr.pl znajduje się 120 tras i wciąż przybywa nowych. Wiele wskazuje na to, że serwis może przejąć schedę po bazach www.Genetyk.com Michała Książkiewicza oraz http://podjazdy.ovh.org, które w ostatnim czasie nie są już aktualizowane. Ze swojej strony trzymamy kciuki, aby nowa baza była co najmniej równie dobra :-)

2 komentarze :

 1. Jest jeszcze dość stara stronka z podjazdami: http://www.podjazdy.ovh.org/
  Też warto zaglądnąć, szczególnie że są też zdjęcia podjazdów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo słuszna uwaga, dzięki za zwrócenie uwagi! Poprawiam notkę :)

   Pozdrawiam!

   Usuń