5 kwietnia 2013

1. Wyszehradzki Rajd Kolarski - prawdziwa gratka dla twardzieli!

Sezon rowerowy w Polsce jeszcze się na dobre nie rozkręcił, a już za 41 dni najwięksi twardziele wśród rowerzystów będą mogli przetestować swoje nogi w naprawdę wyjątkowym wyścigu.

Już 17 maja rozpocznie się w Budapeszcie 1. Wyszehradzki Rajd Kolarski - zorganizowany przez Lang Team (firmę odpowiedzialną m.in. za organizację Tour de Pologne oraz popularnego cyklu maratonów Skandia) wyścig szosowy z Budapesztu do Krakowa.

1. Wyszehradzki Rajd Kolarski - logo

Trasa wyścigu, prowadząca przez wszystkie cztery kraje Grupy Wyszehradzkiej (Węgry, Słowację, Czechy i Polskę), liczy aż 533 km(!). Według szacunków organizatorów najlepsi uczestnicy powinni pokonać tę trasę w czasie ok. 18 godzin i dojechać do mety 18 maja.

Co ciekawe, choć impreza jest przeznaczona dla amatorów - organizatorzy przygotowani są na rejestrację 300 uczestników - nagrody w niej są jak najbardziej poważne. Zwycięzcy w kategorii mężczyzn oraz kobiet mogą liczyć na 5000 Euro każdy, zaś łączna pula nagród w wyścigu wyniesie aż 100 tys. Euro.

Gdyby nie przerażał kogoś sam dystans Rajdu, warto też zwrócić uwagę na sumę przewyższeń, która ma wynieść ok. 3080 metrów, i na profil trasy:

1. Wyszehradzki Rajd Kolarski - profil

Przekładając z polskiego na nasze: nie ma żartów, będzie bolało :-) Dla porównania: najdłuższa impreza w kalendarzu kolarskiej elity, wyścig Milan-San Remo ma 298 km i ok. 2500 metrów różnicy przewyższeń!


Już teraz trzymamy kciuki za uczestników tego niezwykłego przedsięwzięcia. Jeszcze nie wiemy, czy Rajd będzie transmitowany w mediach, ale na pewno damy Wam znać, jeżeli tylko czegoś się w tej sprawie dowiemy.

Więcej informacji na temat wyścigu znajdziecie na jego oficjalnej stronie.

2 komentarze :

  1. Przepraszamy Was za usunięte komentarze do tego wpisu.

    Byliśmy zmuszeni wstawić notkę ponownie, przez co komentarze z poprzedniej przepadły :-(

    OdpowiedzUsuń
  2. Wygra Bogdan Kramarczyk Kęty WITTO

    OdpowiedzUsuń